Доброта, милосердя і благодійництво цінувалися у всі часи, бо це чи не найпрекрасніші людські риси. Хіба не відчуваєш полегкість і спокій на душі, коли зробиш гарний вчинок в ім’я когось або допоможеш конкретній людині. Було б бажання, а поле діяльності для меценатів завжди знайдеться, хоча б, наприклад, в такій галузі, як охорона здоров’я, де ще стільки невідкладних проблем: не вистачає найновітнішої апаратури, медикаментів, коштів на поліпшення умов лікування пацієнтів та роботи медперсоналу. Одним з актуальних питань, яке потрібно було вирішити в першу чергу для нормального функціонування інфекційного відділення райлікарні, була заміна старих вікон, які вже стали непридатними. За допомогою у вирішенні проблеми я звернулася до нашого земляка, депутата обласної ради, першого заступника голови обласної організації Народної Партії Остап’юка Анатолія Васильовича - просила допомогти коштами. Він в свою чергу порушив клопотання на сесії облради про виділення Андрушівській центральній районній лікарні з обласного бюджету 15 тис. грн. Нещодавно ці кошти надійшли на рахунок ЦРЛ. Вони були використані на ремонт інфекційного відділення - вже поставили нові вікна. Це дасть змогу зберегти тепло у холодну пору року, поліпшити умови перебування хворих в нашому відділенні, а також роботи медичних працівників. Отож медперсонал інфекційного відділення, а також хворі, що перебувають у нас на лікуванні, вдячні А. В. Остап’юку за доброту і милосердя. Щиро зичимо йому міцного здоров’я, усіляких гараздів і Божого благословення.
Аліна Козак, завідуюча інфекційним відділенням центральної районної лікарні.
У сільськогосподарських підприємствах району - гаряча пора: триває заготівля кормів для громадського стада. Це період інтенсивної заготівлі сіна і сінажу. Цього року погодні умови червня сприяли заготівлі сіна. Температурний режим дозволяв за три-чотири дні висушувати валки люцерни, а злакові трави – ще за коротший час. Із запланованого на період зимівлі з першого укосу вже заготовлено 50% сіна, 8% сінажу. Надалі сельчани збиратимуть те, що виросте до другого укосу. Добре потрудилися на заготівлі сіна у ПОСП «Колос», де заклали його на зиму подвійну норму. Найбільше запашного вітамінного корму накопичили у СТОВ «Хлібороб», СФГ «Шателюк», СТОВ «Добробут», ТОВ «Сервіс-Агро». Разом із заготівлею сіна здійснюють і силосування сінажу. В цій справі першість утримують працівники ТОВ «Яромир», де закладено уже 190 відсотків норми високоякісного корму. У ТОВ «Сервіс-Агро» його припасли 76%. Йде до завершення накопичення кормів у СТОВ «Добробут», «Старокотельнянське», «Хлібороб». Попереду ще відповідальніша пора - жнива. В цей період буде продовжуватися заготівля грубих кормів – соломи та концентрованих. Отож для сельчан надто важливо не згаяти погожих днів, якісно підготувати техніку і зібрати весь вирощений урожай. Сподіваємося, що трудівники села зроблять все можливе для успішного завершення жнив, заготовлять достатню кількість кормів, аби ситою була зимівлі громадського тваринництва.
Віталій ВЕСЕЛЬСЬКИЙ, заступник начальника управління АПР.
Ще такими хвилюючими і свіжими для нас, ветеранів Великої Вітчизняної війни, є спогади про святкування 66-ї річниці Перемоги. Нам було приділено стільки уваги і надано почестей. Ми приймали вітання від Президента Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, голови Верховної Ради Володимира Литвина, а також від керівників обласних, районних і місцевих органів влади. Спасибі усім за добрі побажання і пам’ять.
На засіданні колегії Житомирської облдержадміністрації було обговорено питання «Про стан автомобільних доріг в області та шляхи вирішення питань щодо їх покращення у 2011 році» і прийнято відповідне розпорядження. Як не прикро, але якість автошляхів на Житомирщині як міжнародного і державного значення, так і доріг загального користування не відповідає належним стандартам. Але особливе занепокоєння викликають сільські та селищні дороги, за облаштування та безпеку експлуатації яких несуть відповідальність сільські та селищні голови. При підготовці плану соціально-економічного розвитку Андрушівського району на 2011 рік вивчався стан та перспективи розвитку всіх галузей, зокрема - дорожньої, де особлива увага була приділена утриманню доріг комунальної власності.
15 років поспіль напередодні Дня Конституції України на спортивному майданчику, що розташований за місцем проживання підлітків на вулиці Залізничній в Андрушівці, проводиться урочисте відкриття спортивного сезону «Канікули спортивні». Минулого понеділка зранку дощило, було прохолодно, але це не стало перешкодою для проведення традиційного футбольного турніру, перед початком якого юних спортсменів, вболівальників, всіх присутніх привітали ініціатор та організатор спортивних змагань за місцем проживання Могильовський А. Г., начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Олексюк Ю. А., міський голова Бойко В. І. Вони висловили надію, що спортивні традиції, започатковані попередниками, будуть примножуватися, побажали переконливих спортивних перемог. П’ять футбольних м’ячів, як призи, були вручені кращим командам та окремим футболістам. До підготовки спортивного майданчика - ремонту і фарбування спортспоруд, косіння трави, розмітки футбольного поля долучилися мешканці прилеглих вулиць - сім’ї Лаврінчука Олександра і Горкуна Анатолія, а також Осипович Світлана, Пташник Валентина та підлітки. Спонсорську допомогу у придбанні матеріалів для ремонту надали приватні підприємці Доманський Анатолій, Тихончук Василь, Заєць Ігор, Білошицький Казимир, Головко Олександр. Моросив дощ, а юні футболісти виборювали право називатися кращими. Адже переможцям, а ними стали команди з Гальчина та центру міста, крім м’ячів, були вручені солодощі (торт, рулети, печиво), виділені приватним підприємцем Вадимом Гринишиним.
Державною податковою інспекцією в Андрушівському районі за 5 місяців 2011 року мобілізовано податків і зборів в сумі 13,8 млн. грн., в. т. ч. до Державного бюджету забезпечено надходжень 4,3 млн. грн., до місцевого - 9,6 млн. грн. Звичайно, за цифрами - щоденна копітка робота керівництва і рядових інспекторів з платниками податків, підприємствами-боржниками, мінімізаторами, порушниками податкового законодавства.
Життя йде невпинно. Останнім часом кардинальні зміни відбулися чи не в кожній його сфері. Досить відчутно торкнулися вони і торгівлі. Всі ми були свідками того, як один за одним зникали заклади торгівлі, підпорядковані колись могутній і розвинутій системі райспоживспілки, де лише в нашому районі трудилося понад тисячу чоловік. Тепер в її розпорядженні знаходяться: кооперативний ринок, комбінат громадського харчування, коопзаготпром і три споживчі товариства - Андрушівське міське, Червоненське та Старокотельнянське сільські. Що стосується споживчих товариств, то найефективніше працює Старокотельнянське. В минулому році товарообіг в ньому склав майже 2 млн. грн., а це 70% від товарообігу всієї системи.
Перед початком урочистостей у фойє народні наспіви виконував гість з Болівії (фото 4), грав народний аматорський духовий оркестр районного будинку культури (фото 3), проводився розіграш лотереї, були виставки-продажі парфумерії, бажаючі мали змогу побувати в музеї рушників. І ось розпочинається офіційна частина свята. Слова ведучих звучать щиро, западають глибоко в душу, бо в них - непідробна любов до рідного міста, де живе дитинство кожного андрушівчанина, де влітку духмяно пахнуть липи, а восени в парку під виразне миготіння зірок мелодійно падають каштани.
28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави як День великого загальнонаціонального консенсусу, верховенства національних інтересів над швидкоплинною політичною кон’юнктурою. Прийнята цього дня нова Конституція суверенної України втілила досягнення вітчизняної й світової конституційної науки та практики конституційного будівництва, викристалізувала національну ідею, відобразила ментальність, волю та прагнення українського народу до власної національної державності.