28 липня в Житомирі відбулася нарада з участю міністра аграрної політики і продовольства України. Перед її проведенням М. В. Присяжнюк разом з керівниками області побували в нашому районі, поцікавилися, як працюють місцеві агроформування на орендованих землях, як виконуються умови укладених з власниками земель договорів. В поїздці по нашому району його супроводжували перший заступник голови облдержадміністрації М. М. Олещенко, заступник голови ОДА М. М. Дейсан, голова обласної ради Й. А. Запаловський, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА М. П. Дідківський, керівники району. Андрушівський район було названо в числі п’яти кращих, в яких за гектар орендованої площі землевласникам сплачено найбільші суми. Одна з найвищих (після Попільнянського) в нас плата за один земельний пай - 1283 грн. Міністр аграрної політики і продовольства М. В.
До загального фонду районного бюджету впродовж січня-червня 2011 року надійшло 4407,8 тис. грн., що на 278,4 тис. грн. більше надходжень за січень-червень 2010 року, тобто плановий показник Міністерства фінансів України за цей період виконано на 46,5 %.
Триває підготовка освітніх закладів району до нового навчального року. Педагогічні працівники та технічний персонал при сприянні місцевих рад, батьків та спонсорів проводять поточний ремонт шкільних приміщень, щоб першого вересня учні зайшли в чисті, світлі і охайні класні кімнати для підкорення вершин науки. Сьогодні в районі функціонує 26 дошкільних закладів, які відвідує 948 дітей. Завершуються ремонтні роботи по облаштуванню та відновленню роботи дошкільних закладів в селах Городківка, Зарубинці та Іванків, на що використано 700 тисяч гривень бюджетних коштів. Дошкільні заклади мають розпочати свою роботу з 1 вересня. Проводяться ремонтні роботи приміщень дошкільних закладів сіл Антопіль, Гальчин, Павелки, Забара та ДНЗ „Малятко” і „Сонечко” м. Андрушівка. Дошкільні заклади в достатній кількості забезпечені твердим та м’яким інвентарем, кухонним обладнанням, іграшками і методичними посібниками. В загальноосвітніх навчальних закладах проводиться робота по реалізації програми „Питна вода України” по доочистці води для Бровківської, Степківської і Червоненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. В Червоненській ЗОШ І-ІІІ ступенів замінено дерев’яні вікна на склопакети на загальну суму 99900 гривень. Проведено поточний ремонт котельні Андрушівської ЗОШ І-ІІ ступенів, замінено електроплиту в Городківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, в найближчі дні буде закуплено та встановлено новий котел у Волицькій ЗОШ І-ІІ ступенів. Виділено кошти на естетичне оформлення коридорів Андрушівської гімназії та Андрушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Активно залучають спонсорські кошти дирекції Івницької, Новоівницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Старокотельнянської гімназії. Завершуються роботи по фарбуванню та побілці загальних територій. Треба, щоб до 15 серпня поточні ремонти в навчальних закладах були виконані в повному обсязі. Підсумки роботи за минулий навчальний рік педагоги району підведуть на традиційній серпневій конференції та визначать завдання і основні напрямки діяльності на 2011-2012 навчальний рік.
Василь Бобер, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації.
Хоч синоптики обіцяють спеку в кінці липня і протягом всього серпня, дощі щедро поливають землю, збиваючи ритм роботи жниварів. Однак зерновий потік поповнюється в кожному господарстві. У ПОСП «Надія», наприклад, вже встигли обмолотити площу з озимою пшеницею, взявши з гектара по 50 центнерів. Незважаючи на непрості погодні умови, гарно вродили також яра пшениця, ячмінь, овес, соя, інші культури, наливається зерном качаниста. Багатий і різноманітний зерновий клин дозволяє «Надії» забезпечувати свою птахівничу галузь власними кормами, розрахуватися за орендовані паї, решту продати. У загінках надійна техніка - два власних комбайни «Палессе». На них працюють дружні екіпажі у складі Вячеслава Кравця, Сергія Аврамця, Сергія Куценка і Олега Баранчука. Механізатори продуктивно використовують кожну погожу годину, щоб дбайливо виплеканий урожай зібрати своєчасно і без втрат. Лідія Наконечна.
У дитячому оздоровчому закладі «Чайка» не доводиться сумувати хлопчикам і дівчаткам, які прибули сюди, аби відпочити, набратися сил, знайти тут гарних, вірних друзів. А про те, що живеться тут дітворі весело, свідчить те, що варто тільки наблизитися до території «Чайки» і ви відразу зрозумієте, що життя тут вирує.
Минулої суботи в Андрушівці відбулися урочистості, присвячені 90-річчю від дня створення Українського товариства мисливців та рибалок. Серед запрошених були голова райдержадміністрації Б. В. Мазур, його заступник з питань агропромислового розвитку А. М. Горкун, заступник голови районної ради В. Б. Шпаківський, представники первинних організацій товариства.
Збиральна кампанія для хліборобів – це своєрідне випробування на вміння організуватися, маневрувати технікою і людьми, аби в оптимальні строки зібрати урожай. Адже в цю пору завжди свої корективи в хід жнив вносить і погода. В СТОВ «Хлібороб» теж поспішають швидше віджнивувати, дати толк збіжжю. Роботи нині у сельчан вистачає, бо співпали в часі і жнива, і заготівля сіна – і нічого не відкладеш на потім. На одному полі обмолочують пшеницю, на інших площах скошені 70 га конюшини і 30 га люцерни. Травостій сушили швиденько, аби сіно не почорніло під дощами. А припасли його вже 280 тонн сіна. Дбають і про зерно, і про грубі корми, бо є їх кому згодовувати - утримують 540 голів ВРХ. У Степку є що і жнивувати: підлягає збиранню 255 га озимої пшениці, на яку покладали великі надії, бо такими гарними були посіви весною, а потім спека зробила свою справу – згоріли на великому сонці, тож видала тільки по 24 ц з гектара. Ячмінь, який в СТОВ «Хлібороб» займає площу в 250 га, збирають роздільним методом, бо підсіяний конюшиною. На черзі - 100 га ярої пшениці, 90 га овесу, який, сподіваються, дасть не менше як по 30 центнерів з гектара. Гарні мають тут і посіви гречки, якої степківчани посіяли 160 га., радують і кукурудза та соя. На обмолоті зернових в Степку зайняті три власні комбайни і один найнятий, на яких сумлінно працюють В. Д. Мостіпака, М. В. Мартиненко, Л. А. Круглій. Останній намолотив найбільше – понад 2 тисячі тонн зерна. Відвозять збіжжя з поля на тік КамАЗами, не гаючи ні хвилини, М. І. Бабчук, М. Д. Мостіпака. Поспішають усі, бо знають, що не той хліб, що надворі, а той, що в коморі. Валентина Сільська.
Історія нашого села сягає глибокої давнини. Вона дуже багата і цікава. По крупинці збирали і написали її (кожен у свій час) місцеві краєзнавці Ю. Д. Андрійчук, І. Л. Савицький, Г. А. Щербакова, В. І. Соконюк.
За роки Незалежності багато прожито-пережито. Реформування в аграрному секторі найбільше вразило селян, які десятиліттями звикали господарювати колективно. Розпаювання землі і майна кого тішило, кого тривожило. Сталося так, що господарства на території нашої сільської ради не утворилось. Тоді громада вирішила: земля – найбільше багатство - повинна залишатися годувальницею, давати прибутки. Сьогодні 3000 її гектарів знаходиться в оренді у технологічно-аграрної компанії та агрофірми «Світанок», які своєчасно розраховуються із селянами. Укладено понад 600 договорів оренди. Більше половини місцевого бюджету складає податок за землю. Плата за оренду землі - 3 відсотки від нормативної оцінки, для тих, хто займається підприємницькою діяльністю, - 10.
19 липня відбулася vІ сесія районної ради шостого скликання, на яку, крім депутатів районної ради, були запрошені та прибули голова та заступники голови, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, міський, селищний та сільські голови, керівники підприємств, організацій, установ району. В роботі сесії брав участь депутат Житомирської обласної ради Годований Р. М., який виступив перед початком розгляду планових питань сесії. Він, зокрема, повідомив про розгляд листів щодо вирубки лісів та ремонту доріг в селах району. Проінформував, що при обласній раді створена комісія, яка вивчає правомірність дій ТОВ "Каміа плюс” щодо обгородження лісових масивів. Депутат облради запропонував підтримати Звернення до Президента України В. Ф. Януковича стосовно реформування медичної галузі.