Словник іншомовних слів стверджує, що конституція - "основний закон держави, який визначає основи політичної, економічної і правової системи країни, закріплює форму правління й державний лад, порядок утворення, принципи діяльності і компетенцію центральних і місцевих державних органів, виборчу систему, права і обов’язки громадян, організацію та принципи правосуддя тощо” Конституція України - Основний Закон нашої держави, що створює підґрунтя для подальшого розвитку правотворчого процесу в країні. Вона містить 15 розділів, 161 статтю і проголошує Україну суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій найвищою соціальною цінністю визнається людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека, а носієм суверенітету і єдиним джерелом влади - народ. Основний Закон України визнає рівноправ’я різних форм власності, захист суверенітету та безпеки держави покладає на її Збройні Сили. Велику увагу приділено в Конституції характеристиці системи органів державної влади і місцевого самоврядування, складовими якої є Верховна Рада, Президент, Кабінет Міністрів, інші органи виконавчої влади, прокуратура, органи правосуддя, державні органи Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування, Конституційний Суд України. Конституція України - це своєрідний дороговказ подальшого вдосконалення нашої держави. Слід зазначити, що прийняття Конституції стало результатом компромісу різноспрямованих політичних сил, тому вона є гарантією розвитку України на засадах забезпечення врівноваженості різних соціальних верств та політичних течій за умови неодмінного визнання непорушності політичного суверенітету нашої держави.
Валентина Сіра, начальник районного управління юстиції
На виконання Державної програми розвитку фізичної культури і спорту та з метою широкого залучення державних службовців до систематичних занять фізичною культурою і спортом, зміцнення їх здоров’я, активізації пропаганди здорового способу життя, розвитку найбільш популярних видів спорту та згідно Положення про проведення в 2011 році ХІІІ обласних спортивних ігор серед команд державних службовців обласної та районних державних адміністрацій, присвячених 20-річчю Незалежності України, 17 червня в смт. Черняхів відбулися фінальні змагання. Команда нашого району в складі 22 чоловік змагалася у таких видах спорту: волейбол, міні-футбол, настільний теніс, швидкі шахи, шашки. У важкій і напруженій боротьбі наші земляки вибороли друге загальнокомандне місце, пропустивши вперед команду з Новоград-Волинського району. Напередодні свого професійного свята державні службовці привезли в район два кубки - за друге загальнокомандне місце та друге місце з міні-футболу, а також грамоти, дипломи. Вітаємо учасників та переможців обласних змагань. Так тримати!
Юрій ОЛЕКСЮК, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту
У галузі охорони здоров’я Житомирської області працюють майже 5 тисяч лікарів та понад 13 тисяч молодших спеціалістів з медичною освітою. 28 лікарів мають вчену ступінь кандидата медичних наук, 3 - доктора медичних наук, 75 - звання «Заслужений лікар України», 28 - «Заслужений працівник охорони здоров’я», 74 - лауреати премії імені О. Ф. Гербачевського.
У поточному році закінчуються статутні терміни повноваження рад первинних ветеранських організацій та ради районної організації ветеранів України. Це і стало предметом обговорення на зібранні, яке відбулося 15 червня. Розуміючи важливість порушених питань, на пленум ради з’явилися майже всі її члени. В роботі зібрання взяли участь голови первинних ветеранських організацій населених пунктів району, ветеранський актив, керівники та спеціалісти організацій і установ (фото). Про підготовку районної звітно-виборної конференції та проведення звітно-виборних зборів в первинних ветеранських організаціях на пленумі вела мову голова ради районної організації ветеранів Н. А. Горкун, яка наголосила, що від того, як будуть проведені збори, наскільки ділових, компетентних та ініціативних людей буде обрано головами та членами ради, залежатиме подальша робота ветеранських організацій, спрямована на захист соціальних прав і вікових інтересів пенсіонерів. Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації А. В. Огір інформувала учасників пленуму про стан медичного обслуговування людей похилого віку. Вичерпну відповідь на ряд актуальних запитань щодо пенсійного забезпечення ветеранів дала заступник начальника управління Пенсійного фонду в Андрушівському районі А. В. Дебой. З приводу порушених на пленумі питань свої думки та пропозиції висловили Й. В. Лоханський, К. М. Никипорець, В. Я. Шикір, М. І. Ляшук, К. Ф. Волинець, Л. А. Броніцька. Ветеранів насамперед тривожить соціальний рівень людей похилого віку, пільгове забезпечення, стан соціально-економічного розвитку району. У роботі пленуму взяв участь і виступив голова районної ради О. В. Мельник.
Степан Піцикевич, відповідальний секретар ради ветеранів району.
З 1 по 17 червня на базі 11 загальноосвітніх навчальних закладів працювали оздоровчі табори з денним перебуванням дітей. В них відпочило 770 школярів, з яких 27 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 13 дітей-інвалідів, 146 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 27 дітей, що мають статус потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Під час оздоровлення проводились творчі конкурси, культурно-масові та фізкультурно-спортивні заходи, туристичні подорожі, заняття в гуртках за інтересами. З 8 червня на базі Андрушівського ДОЗ "Чайка” оздоровлюється 24 дитини працівників навчальних закладів району, в т.ч. 2 дітей з багатодітних сімей та 2, що мають статус потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. В цьому році 19 дітей вже відпочивали в санаторії "Тетерів” м. Коростишів. Протягом літа будуть оздоровлені діти пільгових категорій в санаторіях області та за її межами.
Василь БОБЕР, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації
22 червня - в день початку Великої Вітчизняної війни, голова районної державної адміністрації Мазур Б. В., голова районної ради Мельник О. В., міський голова Бойко В. І., ветерани і представники політичних партій та трудових колективів поклали квіти до могили визволителів Андрушівки, монумента Слави та на алею Слави. Перед присутніми виступив ветеран війни Семенов М. О. Він згадав про трагічні події 70-річної давнини, про фронтові будні, подвиги бойових побратимів. Наголосив, що традиційні зустрічі ветеранів з молоддю сприяють вихованню у підростаючого покоління почуття патріотизму, відповідальності за долю своєї держави. Лоханський Й. В. у своєму виступі згадав про те, як люди зустріли звістку про початок війни, про звірства фашистів. Мазур Б. В. та Мельник О. В. подякували ветеранам за активну життєву позицію, за роботу по вихованню у молоді патріотизму, любові до рідної землі.
В минулу п’ятницю, в чудовий березневий день, коли, здається, сама весна дарувала щиру й теплу посмішку жіноцтву напередодні весняного свята 8 Березня, в районному будинку культури відбулися урочистості з метою вшанування Берегинь роду людського. В переповненому залі панувала святкова атмосфера і все навколо здавалося світлішим від радісних і щасливих жіночих посмішок, сердечних вітань, квітів, які були вручені кожній жінці. Скільки гарних слів було сказано в цей день жінкам - колегам, трудівницям, матерям і бабусям, подругам і коханим, просто симпатіям. Щиро вітали жіноцтво з чудовим весняним святом і голова районної державної адміністрації Б. В. Мазур, голова районної ради О. В. Мельник, міський голова В. І. Бойко. Тримаючи в руках гордовиті троянди, вони адресували жінкам найтепліші, найпрекрасніші слова, вклонялися, тим, хто у всі віки був справжнім оберегом добра, надії, любові - жінці. Зичили кожній великого земного щастя, любові, міцного здоров’я і успіхів, родинного благополуччя і миру, дарували жінкам квіти. Присутні в залі були зачаровані виступами працівників районного будинку культури та юних аматорів сцени. Валентина Василюк
Знання іноземних мов завжди були й залишаються необхідними для міжкультурного спілкування та співпраці між країнами і народами. Крім рідної, в навчальних закладах вивчаються російська, англійська, німецька, французька та інші мови. Їх знання є важливою передумовою встановлення особистих, культурних, професійних та економічних контактів. А зрозуміти це школярам допомагають учителі і на уроках, і після них. Нещодавно в Андрушівській гімназії пройшов тиждень англійської мови, який був своєрідним творчим звітом учителів, учнів, всіх, хто любить цю мову, усвідомлює її роль в житті людини, прагне досконало оволодіти нею, знаннями про історію, культуру і традиції Англії. У рамках тижня учні 5-11 класів відвідали кінолекторій, який проходив у кабінеті мультимедійних технологій (зав. кабінетом Палій О. І.). Англомовні фільми про визначні місця Лондона, британські звичаї і традиції, екологічні проблеми цієї країни зацікавили дітей, викликали жваве обговорення. Вчителі іноземної мови докладають немало зусиль, щоб їх вихованці оволоділи англійською мовою. Л. В. Суховєєва, С. Л. Кирилюк, О. Ю. Проценко постійно акцентують увагу учнів на граматичних особливостях, вимові та написанні англійських слів. З їх ініціативи було підготовлено і проведено фоноконкурс «Віночок англійської поезії». У ньому брали участь найкращі знавці поетичної творчості, які читали вірші, співали пісні Селін Діон, групи «Beatles», романс на слова М. Цвєтаєвої та ін. Призові місця посілили Вікторія Грузіна (6-В ), Надія Максимчук (8-Б), Анна Кирилюк (9-А) класи. На високому науково-методичному рівні, з використанням інтерактивної дошки вчителі Кирилюк С. Л. і Проценко О. Ю. провели в 9-А класі бінарний урок країнознавства «Свята Великобританії». Учні після виконання різноманітних завдань в групах презентували свої постери. А потім вчителі і учні сфотографувалися на пам’ять. Атмосфера святковості, невимушеності допомогла дітям відчути задоволення від участі в проведених заходах. Ольга Весельська, заступник директора Андрушівської гімназії.
У минулу суботу в Андрушівці відбулася пам’ятна подія: жителі міста стали свідками і учасниками Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом», який започаткований в ознаменування 20-річчя Незалежності нашої держави. 29 серпня минулого року із Святогірської Свято-Успенської Лаври, що в Донецькій області, понесли від області до області Всеукраїнський рушник, вишитий монахами цієї святині. Разом з іконою Святогірської Божої Матері він побував уже в 15 областях. Кожна дошивала до художнього полотна свій символічний рушник. На Житомирщину, а точніше в Андрушівку, цей хресний похід прибув із Запоріжжя.
18 лютого відбулася четверта сесія районної ради шостого скликання, на яку, крім депутатів районної ради, були запрошені голова та заступники голови районної державної адміністрації, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, міський, селищний і сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій району.