Меню сайту
Translate
Категорії розділу
Світ фото [24]
Все про чудовий світ фотографії
Пошук
Друзі сайту
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу


Четвер, 25.04.2024, 01:34ГоловнаРеєстраціяВхід
Андрушівка Фото Відео
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Професійна фотографія » Світ фото

Як вибирати принтер і сканер для дому?
Принтер часто купують заодно з комп’ютером – адже в цьому випадку, один раз зробивши вибір, можна надовго забути про «технічних» проблеми. Правда, є застереження. Вибір потрібно зробити правильний. Навіть, здавалося б, така не найважливіша річ, як принтер, може принести своєму власникові достатньо клопоту і розчарувань або, навпаки, стати джерелом постійних маленьких радощів. Щоб зрозуміти, яке друкуючий пристрій краще вибрати, перш за все, потрібно визначитися, з якою метою ви будете його використовувати.

Як правило, «в побуті» принтер потрібен лише для роздруківки текстових файлів і рідше – фотографій. Тому, якщо ви не професійний фотограф, і високу якість кольорового друку для вас не принципово, не варто переплачувати гроші за модель, можливості якої вам не потрібні. Достатньо придбати невеликий універсальний струменевий принтер в ціновій категорії до 150 $, він зможе вирішити багато з поставлених перед ним завдань, правда, досить повільно.

Більш швидкий варіант якісного друку – лазерний принтер (вартість від 200 $). Є й спеціальні фотопринтери, якщо ви збираєтеся друкувати вдома переважно саме фотографії. Щоправда, практика показує, що домашня друк фото не означає «дешева». Найчастіше, вигідніше віднести знімки в салон, ніж витрачати «домашні» чорнило.
Отже, по порядку.

Види принтерів.

Матричні. Власне кажучи, матричні принтери – це минуле століття. Процес друкування відбувається за рахунок друкуючої стрічки, яка притискається голками до паперу. Ці моделі дуже шумні і повільні в роботі, а зображення отримати можна тільки чорно-біле, надрукувати фото на такому принтері неможливо. Проте їх основна перевага досі забезпечує їм деякий попит – вони дешеві і при купівлі, і в обслуговуванні. Так що якщо ви любите читати, але дійти до книжкового магазину не представляється можливим, матричний принтер для вас просто знахідка – знаходите потрібну книгу в Інтернеті і роздруковуєте на дешевому папері.

Струминні. Принцип роботи принтера можна зрозуміти з його назви. Зі спеціальних чорнильниць, які містять фарбу, на папір наносяться різнокольорові «струмочки». Як правильно, чорнильниць буває три або чотири. Трибарвні містять жовтий, пурпурний і блакитний кольори, а чорний утворюється за рахунок змішування всіх цих відтінків в один. Легко здогадатися, що якщо ви переважно роздруковуєте документи, фарба в принтері буде витрачатися дуже неекономно, одночасно використовуючи всі три кольори. У четырехцветных принтерах до жовтої, пурпурової і блакитний чорнильниці додається ще й чорна, що може заощадити кольорову фарбу, а також дати «правильний» чорний колір.

Лазерні. Барвник (тонер) прилипає до паперу в місцях її нагрівання. Самі по собі ці пристрої дороги, але вартість їх обслуговування низька. Картридж для лазерного принтера коштує стільки ж, скільки і для струменевого, але при цьому дозволяє роздрукувати раз в 10 більше аркушів. Крім того, якість друку таких апаратів значно краще, а швидкість роботи в кілька разів вище. Роздруковані аркуші практично не бояться зовнішніх впливів, у тому числі і вологи, на відміну від копій, роздрукованих на струменевому принтері. Щоправда, і коштують такі моделі на порядок дорожче «струйников», тому якщо немає необхідності роздруковувати кольорові знімки, купуйте чорно-білий лазерний принтер – залишитеся задоволені.

Якщо підвести деякий підсумок, то матричні принтери розумно використовувати для економічної оперативної друку невеликих текстів і таблиць, лазерні принтери забезпечують якісну і швидку друк текстів, таблиць, графіків, діаграм і зображень, а струменеві – високоякісний друк зображень, фотографій і кольорових документів.

Необхідні властивості.

Незважаючи на те, що у принтера багато технічних характеристик, навіть детальне їх вивчення не допоможе простому обивателю дізнатися, яким в результаті буде якість друку. Тому потрібно зупинитися лише на самому головному.

Одним з основних параметрів вважається дозвіл (Максимальна кількість крапок на квадратний дюйм (dpi)). Теоретично чим більше дозвіл принтера, тим більш чіткий текст і зображення ми отримаємо. На практиці найчастіше все інакше, тому досить орієнтуватися на такі параметри: 300 dpi – для друку найпростішою графіки і тексту, 600 dpi – для більш якісного тексту та графіки, 1200 dpi – для фотографій, 2400 dpi – для професійної фотографії.

Характеристика швидкості друку показує, скільки сторінок з текстом або фотографіями принтер друкує за одиницю часу (в даному випадку – хвилину). Багато виробників вказують швидкість друку простих текстових документів при найнижчому якості (draft-mode), тому в реальних умовах швидкість може бути нижчою. Так що при друку з високою якістю можна очікувати приблизно половини швидкості, яку обіцяє виробник.

Підключення нових принтерів розраховане на порт USB. Також велика кількість принтерів підтримує 25-контактний інтерфейс паралельного порту. Багато сучасних моделей підтримують бездротову друк за допомогою інфрачервоного порту, Bluetooth і Wi-Fi. Деякі навіть можуть брати друк з кард-рідера.

Вважається, що якість друку, а зокрема, точність передачі кольору, у струменевих принтерів безпосередньо залежить від об’єм краплі. У сучасних принтерів діаметр краплі від 5 до 1 піколітра. У кращих сучасних моделей – 1-2 піколітра. Бувають принтери з фіксованим розміром краплі, а бувають з змінним. Приміром, у Canon використовуються друкувальні головки з фіксованим розміром краплі, а в деяких моделях Epson – друк краплями різного розміру в залежності від картинки.

Є і ще один важливий нюанс, пов’язаний з друкуючими голівками. Суміщений картридж з друкуючої головкою (HP, Canon) або чорнильниця змінюється окремо від неї (Epson). У кожному варіанті є свої плюси і мінуси, і кожен виробник намагається переконати покупця у вигідності саме своєї технології. Щоб не вдаватися в зайві подробиці, досить знати, що одночасна заміна картриджа з головкою – досить дороге задоволення, і часто буде обходитися в суму, що становить не менше половини вартості самого принтера. Правда, в цьому випадку якість друку буде завжди відмінний, тому що головка не буде засмічуватися засохлими краплями фарби, і нести принтер на прочищення головки в майстерню не знадобиться.

Щоправда, і тут російська «Іван», не бажаючи платити зайві гроші, знайшов лазівку – кінчиться картридж можна заправити неоригінальними чорнилом. Закінчаться вони швидше, і якість буде гірше, але зате не доведеться викидати ще не до кінця спожиту фарбу. Другий варіант струменевих принтерів – це принтери, в яких друкує голівка залишається в принтері при черговій зміні картриджа. Картриджі для таких принтерів коштують значно дешевше, але при такому виборі постійно доведеться стежити за станом чорнила. Якщо вони засохнуть – пряма дорога в ремонтну майстерню для заміни друкувальної головки. Що, треба відмітити, дуже недешево, і деколи легше купити новий принтер, ніж змінювати його дорогі складові частини.

Так що, якщо бажаєте своєму «струйников» довгого життя, то ні в якому разі не допускайте його тривалого простою. Хоча б раз на два тижні, навіть якщо не потрібно нічого друкувати, увімкніть і вимкніть свій принтер. Кожного разу при цій процедурі він продавить фарбу через друкуючу головку, що дозволить запобігти її засихання.

З сканером для домашнього користування все набагато простіше. Швидше за все, ви не збираєтеся влаштовувати будинку фотолабораторію, тому для сканування зображень досить орієнтуватися лише на одну характеристику – оптичний дозвіл сканування. Чим воно вище – тим якісніше передача зображення на екран. Якщо у ваші плани входить лише сканування тексту – сміливо вибирайте найдешевшу модель із запропонованих на ринку. З такої елементарної завданням впорається будь-який сканер, а ви заощадите гроші.

Варто відзначити, що в наш вік технічного прогресу виробники можуть запропонувати споживачам і так звані багатофункціональні пристрої, здатні сканувати документи і друкувати їх, надсилати та отримувати факси, копіювати без допомоги комп’ютера. Такі пристрої трохи більше звичайного принтера і поділяються на офісні та «домашні» моделі. Головна перевага цього виду техніки в тому, що вона значно дешевше куплених окремо факсу, принтера, копіра і сканера. Втім, якщо «чудо-апарат» доведеться віддати в ремонт, ви залишитеся на деякий час ні з чим.

Категорія: Світ фото | Додав: max (22.08.2010)
Переглядів: 1891 | Рейтинг: 10.0/2

Конструктор сайтів - uCozCopyright Андрушівка Фото Відео © 2024