Меню сайту
Translate
Категорії розділу
Світ фото [24]
Все про чудовий світ фотографії
Пошук
Друзі сайту
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу


Середа, 30.09.2020, 10:40ГоловнаРеєстраціяВхід
Андрушівка Фото Відео
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Професійна фотографія » Світ фото

Як не помилитися у виборі відеооператора.
Монтаж кіна.

Кожен досвідчений "камерист” в приватній (не з клієнтом) розмові скаже: "Чим більше я використовую всяких ефектів, тим гірше я зняв відео”. І навпаки справді хороше, якісне відео шкода псувати всякою туфтою. Мода на мальовані елементи появилася з народженням цифрового відеомонтажу десь наприкінці дев’яностих років минулого століття. Дуже часто переглядаючи тодішнє весільне відео бачиш не історію, а демо-версію можливих ефектів, демонстрацію того, що "я монтую на комп’ютері” чи, що "а моя відеокамера має сім переходів та п’ять ефектів”. В той час, як зараз, цілком природно, нас вже цікавить зовсім інше: "Яка Оленка тут ще маленька, а вже школу закінчила”; "бабці вже три роки нема, а ось тут вона ще допомагає” і, можливо, що це єдина відео-згадка про неї; "а мій чоловік ще вдвічі худіший”. Десь такі репліки можна почути, коли родина збирається перед телевізором, наприклад, в десяту річницю весілля. І всім байдуже чи танцюватиме намальована качка, а чи літатимуть перед очима плоскі сердечка.

Звичайно ж, я не хочу цим сказати, що оформлення не важливе, бо тоді навіщо взагалі оплачувати послуги фахівця, якщо можна комусь зі своїх зняти на камеру, яка точно є в кожній родині. Звичайно, що крім змісту потрібна й форма. Ну хто ж буде дивитися відео, де показують тільки ноги (нехай і красиві), небо чи стелю? Взагалі весільне відео поділяється на дві частини: художню і репортажну. В художній частині якраз і варто застосовувати різні художні засоби, але знову ж таки в міру. Найкраще, коли оператор може бути ще й режисером і за допомогою самої камери і вдало вибраних ракурсів та моментів зробити справді цікавий міні-фільм чи кліп про молодят та їх друзів, місто, родину. Дуже важливо, щоб оператор підтримував вашу ініціативу, а не робив все за одним шаблоном. Звичайно ж і він має свої умови, про які варто поговорити напочатку, щоб потім, на весіллі, коли ви висловите своє побажання щодо відеофільму він не заявив: "А я цього не роблю” і не важливо чи це з технічних причин, чи принципових, чи творчих можливостей.

В репортажній частині найголовніше справді зберегти і передати цю атмосферу, яка панувала на вашому святі. Тому надмірне вкраплення чужорідних елементів небажане. Звичайно, набагато краще, коли на межі танців є плавні переходи, але знову ж таки одна річ, коли це ненав’язливий перехід і зовсім інша, коли кожен танець згортається, наприклад в літачок чи кулю. Погодьтесь, що за третім-четвертим разом вас самих це дістане.

Часто оператори обслуговують одну і ту ж родину впродовж років і вони вже знають на кому акцентувати увагу, кого варто уникати та інші уподобання клієнтів. Якщо ж ви берете оператором зовсім нову людину, то познайомте його зі своїми батьками, братами, бабцями, словом, покажіть всіх, хто неодмінно мусить бути на картинці. Хоча досвідчений оператор зовсім швидко і сам зорієнтується хто є хто.

Я ж беру набагато менше

Нераз, сильно витратившись на обжировисько та напої, молодята хочуть зекономити на фото-відооператорах чи музикантах. В результаті, буває тратять вдвічі, а то й втричі і фінансово і на якості.
Щодо приказки "Скупий тратить двічі”, трапилася така історія. Замовили молодята знайомого оператора за 1000 гривнів, давши йому невеликий завдаток. В п’ятницю перед весіллям телефонує наречена: "Ми знайшли оператора за 700 гривнів”. За тиждень ця ж наречена приносить відео і просить оператора зробити монтаж та записати на DVD. Оператор поставив ціну 450 гривнів. І що скажете? На той раз молодята заплатили. Та й монтаж не дуже допоміг, оскільки відео було просто огидне, а вдягання нареченої тривало 3 хвилини. Тепер підрахуємо, що вигідніше: 700 гривнів чи 1000 гривнів? Різниця майже рівна, не кажучи вже про якість.

Оператор – на роботі, а не забаві.

Деякі недобросовісні оператори інколи забувають, що їх запросили знімати відео, а не забавлятися. Їм, зрештою, за це платять. Хоча і нагодувати людину, яка в вас працює майже цілу добу, а то й дві теж потрібно. Зрештою, ваше ставлення до оператора обов’язково відобразиться на фільмі. Будь-який оператор намагатиметься зробити роботу якомога краще, якщо йому було приємно працювати з клієнтами. І навпаки, якщо йому безпричинно нахамили, ставилися без належної поваги (для одних оператор – це майстер, для інших – прислуга), зрештою не дали хоча б елементарно поїсти, – то й робота буде просто відмазкою.

Дуже важливим фактором є ставлення оператора до оковитої. Мені відомі кілька випадків, коли господарі посеред весілля обдзвонювали операторів, щоб дознімали забаву, бо їхній напився. Отже, якщо ви чули про оператора, що він хоча б раз щось схоже собі дозволив – варто з ним розпрощатися. Де гарантія, що ваше весілля не стане ще одним винятком у його зразковій поведінці?

Разом з тим оператори часто частково виконують обов’язки ведучого, особливо, якщо це стосується ритуальної частини, а в родині ніхто не знає звичаїв. Тоді оператор повинен поводитись так, ніби вже сто років знає всю родину і разом з тим не дозволяти собі панібратства.

Отже, робота відеооператора на весіллі не така вже й проста. Більше того – йому доведеться ще як мінімум тиждень монтувати відзняте відео. Тому з повагою ставтеся до його роботи і не економте, адже саме завдяки йому, а не кількості страв чи випивки ваші діти зможуть бути присутніми на вашому весіллі, а ви через багато-багато років одного разу повернувшись з роботи, зовсім спонтанно увімкнете весільне відео і, повірте, вам буде абсолютно байдуже до ефектів, заставок та іншого, а просто захочете ще раз пережити щасливі миттєвості свого життя разом з тими, кого вже, можливо, й нема. Справжню цінність свого відео ви відчуєте лише через десятки років.

Категорія: Світ фото | Додав: max (27.07.2010)
Переглядів: 649 | Рейтинг: 5.0/2

Конструктор сайтів - uCozCopyright Андрушівка Фото Відео © 2020