Меню сайту
Translate
Категорії розділу
Андрушівка сьогодні [211]
Андрушівка сьогодні
Андрушівка Інтернет [8]
Все про Інтернет в Андрушівці
Історія Андрушівщини [8]
Історія Андрушівщини
Відео Андрушівка [9]
Цікаві відеоматеріали про Андрушівку
Реклама в Андрушівці [14]
Рекламні оголошення в Андрушівці
Пошук
Друзі сайту
Статистика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Форма входу


Четвер, 01.10.2020, 05:26ГоловнаРеєстраціяВхід
Андрушівка Фото Відео
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Андрушівка » Андрушівка сьогодні

Весняні турботи хліборобів
Мине небагато часу і хлібороби знову вийдуть в поле. В поточному році ярий клин в сільськогосподарських підприємствах займе 36,7 тис. га, з них зернові посіють на 10,3 тис. га.
Під цукрові буряки буде відведено 3,2 тис. га, сою - 5,0 тис. га, соняшник - 2,5 тис. га, картоплю і овочі -1000 га. Нині в господарствах триває підготовка до весняно-польових робіт. Завершується ремонт, регулювання та наладка техніки. Коефіцієнт її готовності до посівної становить 88-95%. У весняній посівній в господарствах району буде задіяно 303 трактори, 125 сівалок, понад 200 одиниць грунтообробних механізмів. Всього за 3 місяці поточного року закуплено техніки на 2 млн. грн. Запорукою доброго врожаю є насінництво. В цілому по району маємо в достатній кількості насіння ярих зернових культур. Підготовлено 2800 тонн кондиційного насіння. Варто зауважити, що більшість господарств веде правильну сортову політику, на 100% забезпечені якісним посівним матеріалом ТОВ СП «Спіка», ПОСП «Надія», ТОВ «Укр Агро РТ», ПП «Імпак», ДП «Оранта». Аграрії знають, що вирівняне однорідне насіння має більш високі врожайні якості, дає дружні сходи, підвищує стійкість рослин до хвороб. Варто предметніше зайнятися насінництвом і терміново виправляти ситуацію у ПОСП «Іванківське», СФГ «Шателюк», ПП «Яроповичі», СТОВ «Хлібороб», в ряді фермерських господарств. В наших елітгоспах - сортодослідній станції та ДП «Оранта» є в достатній кількості насіння еліти зернових високої якості, яке вони можуть реалізувати всім бажаючим за доступними цінами. Керівники господарств усіх форм власності, особливо фермери, повинні цим скористатись. Хотілося б порушити і таке не менш важливе питання, як контроль за ходом перезимівлі озимини. В цьому році спеціалісти господарств повинні особливу увагу приділити догляду за посівами цих культур у весняний період. Враховуючи відносно пізні строки сівби озимих зернових культур у осінній період 2011р. і те, що на основних посівних площах озимі знаходяться в доброму і задовільному стані, для стимулювання швидкого відростання і формування повноцінної кількості продуктивних стебел озимі необхідно підживити азотними добривами. У першу чергу зазначений агрозахід слід провести на зріджених та недостатньо розвинутих посівах. Не менш важливим фактором у нарощуванні виробництва рослинницької продукції є забезпеченість мінеральними добривами. Із загальної потреби 10,7 тис. тонн фізичної ваги мінеральних добрив господарства району придбали понад 6 тис. тонн, що становить 60% до потреби. На жаль, деякі господарства взагалі не мають жодної тонни добрив. Ми всі прекрасно розуміємо, що, не піджививши озимини, посіявши ярину без добрив, господарі недоберуть значну кількість урожаю. Що стосується засобів захисту рослин, то їх на весняно-літній період є в достатній кількості - 35,6 тонни. На 100 відсотків господарства забезпечені протруйниками. До речі, в районі останніми роками необроблене насіння в грунт не заробляють. Керівники і спеціалісти господарств відпрацьовують стратегію на весняну посівну, щоб провести її в оптимальні агротехнічні строки.

Наталія Лисюк,
начальник відділу управління АПР
Категорія: Андрушівка сьогодні | Додав: max (16.03.2012)
Переглядів: 611 | Теги: андрушівка сьогодні, Андрушівка, андрушівщина, новини андрушівщини, андрушівські новини | Рейтинг: 0.0/0

Конструктор сайтів - uCozCopyright Андрушівка Фото Відео © 2020