Меню сайту
Translate
Категорії розділу
Андрушівка сьогодні [211]
Андрушівка сьогодні
Андрушівка Інтернет [8]
Все про Інтернет в Андрушівці
Історія Андрушівщини [8]
Історія Андрушівщини
Відео Андрушівка [9]
Цікаві відеоматеріали про Андрушівку
Реклама в Андрушівці [14]
Рекламні оголошення в Андрушівці
Пошук
Друзі сайту
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу


П`ятниця, 22.11.2024, 19:36ГоловнаРеєстраціяВхід
Андрушівка Фото Відео
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Андрушівка » Андрушівка сьогодні

Допомагають відстояти наші права та інтереси
Щоразу, коли нам в різних життєвих ситуаціях потрібно відстояти свої права та законні інтереси, ми звертаємося до нотаріату, бо він є одним із органів, на які покладено обов’язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії з надання їм юридичної вірогідності.
и в основному користувалися послугами державних нотаріусів, дотримуючись думки, що державне - те надійне. Нині ситуація змінилася: з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» від 1.10.2008 р., державний і приватний нотаріуси зрівнялися у правах. Щодо останніх, то вони одержали ширші повноваження, ніж мали до того. Аби з’ясувати, які саме та дізнатися про інші нюанси в роботі приватних нотаріусів, ми запросили до розмови приватного нотаріуса, що працює в райцентрі (поруч з районним відділенням НАСК «Оранта») Олега Миколайовича Вальчука - юриста з вищою освітою і 20-річним стажем, який уже 5-й рік надає нотаріальні послуги.
- Олег Миколайович, на які саме нотаріальні дії Ви одержали «зелене світло» згідно з вищеназваним Законом?
- Насамперед варто сказати про те, що ми, приватні нотаріуси, зрівнені у повноваженнях з державними - тепер одержали право вчиняти нотаріальні дії щодо оформлення спадкових прав громадян. Це в якійсь мірі зменшить навантаження на державні нотаріальні контори і зекономить час клієнтів, яким доводилося подовгу стояти в чималих чергах.
- Чи багато в нас, в Андрушівці, приватних нотаріусів?
- Ні, окрім державної нотаріальної контори в райцентрі такі послуги надають ще два приватні нотаріуси.
- Олег Миколайович, а хто взагалі може займатися такого роду діяльністю? За якими принципами має працювати нотаріус і якими рисами володіти?
- Нотаріусом може стати громадянин України, який має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менше трьох років і пройшов стажування протягом одного року у державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, склав кваліфікаційний іспит та одержав свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю. Щодо принципів, то найважливішим є принцип законності - ми повинні діяти згідно інструкцій, положень, Законів. Не менш важливими в нашій роботі є принципи таємниці виконуваних нотаріальних дій, об’єктивної істини. Отож маємо вчиняти все за Законом, пам’ятаючи, що за кожною нашою дією стоять люди іноді зі складними ситуаціями і долями.
- Що стосується тарифів за вчинені нотаріальні дії, які вони у Вас?
- Приватні нотаріуси за свою роботу і надані послуги технічного характеру беруть плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом і клієнтом, але не менше розміру ставок, які справляють за аналогічні дії державні нотаріальні контори. Скажу, що ціни у нас помірні.
- Олег Миколайович, що варто знати тим, хто втратив близьких людей і претендує на їх спадщину?
- Такі громадяни мають пам’ятати, що для прийняття спадщини встановлений строк у 6 місяців, який починається з дня смерті особи або з дня, з якого вона оголошена померлою. А також те, що спадщина відкривається за місцем проживання (реєстрації) спадкодавця. Скажу ще й про те, що ми, нотаріуси, надаємо послуги інформаційного характеру: даємо перелік документів, які потрібно зібрати та надати нам для вчинення відповідних дій. Але дуже часто через стан здоров’я чи з ряду інших причин люди не можуть це зробити самі. В такому разі ми можемо запропонувати їм співпрацю з людьми, які за дорученням клієнта оформлятимуть їм необхідні документи в різних організаціях та установах.
- Скажіть, будь ласка, чи однакову відповідальність за неправомірні дії несуть державні і приватні нотаріуси?
- Звісно, що однакову. Шкоду, яку заподіяв клієнту приватний нотаріус внаслідок незаконних дій або недбалості, відшкодовує він в повному розмірі. На такий випадок нотаріус зобов’язаний вкласти договір-страхування цивільно-правової відповідальності (мінімальний розмір страхової суми становить 150 розмірів мінімальної заробітної плати). Взагалі ж розмір відшкодування заподіяної приватним нотаріусом шкоди може визначатися за згодою сторін або ж в судовому порядку. Але краще все робити сто разів зваживши і, безперечно, за Законом, тоді й не буде непорозумінь.
- Дякую Вам за розмову і зичу успіхів в такій нелегкій, але потрібній для людей роботі.
Бесіду вела
Валентина Василюк.
Категорія: Андрушівка сьогодні | Додав: max (09.02.2011)
Переглядів: 652 | Рейтинг: 0.0/0

Конструктор сайтів - uCozCopyright Андрушівка Фото Відео © 2024