Довго ми чекали на справжню зиму, нарікали, що і Новий рік, і Різдво були без снігу, вболівали за озимину, аби не вимерзла, шкода було, що лижі та ковзани лежать без діла. Та не думали, що зимонька так раптово покаже нам свій норов. А вона притисла аномальними для нас морозами, замела снігами та так, що ризиковано й з дому кудись вирушати. Аби ми через снігові замети не почували себе відірваними від зовнішнього світу, аби забезпечити життєдіяльність жителів населених пунктів району та безпечний рух на шляхах старанно працює в ці напружені зимові дні колектив філії «Андрушівський райавтодор». Як йому вдається тримати під контролем ситуацію на шляхах під час сніговіїв в холодні зимові дні ми попросили розповісти начальника філії С. С. Пархомчука.
Відділ Держкомзему в Андрушівському районі рекомендує власникам та орендарям земельних ділянок звернути увагу на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 р. № 1388 внесено зміни до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1021 „Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію Державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі”. Відповідно до цих змін встановлено, що територіальним органом Держкомзему державна реєстрація права власності на підставі цивільно-правового договору або свідоцтва про право на спадщину, земельного сервітуту, емфітевзису, суперфіцію в Поземельній книзі, державна реєстрація права постійного користування земельними ділянками, договорів оренди земельних ділянок в Книзі записів про державну реєстрацію Державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі здійснюються до 01.04.2012 р. (раніше - до 01.01.2012).
Петро Салійчук, заступник начальника відділу Держкомзему в Андрушівському районі
Трагічні наслідки пожеж Андрушівський РВ УМНС України в Житомирській області стривожений різким зростанням кількості пожеж в районі. Через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їх несправність, короткі замикання електроприладів та перевантаження електромереж станом на 6 лютого в районі сталося 14 пожеж, внаслідок яких загинуло 3 людей та стільки ж доставлено в районну лікарню з опіками різного ступеня. Окремо хочеться зупинитися на випадку, який стався 1 лютого в Гальчині. Один із господарів вніс в житловий будинок газовий балон типу «Турист» місткістю 2,5 кг та поставив біля опалювальної грубки. Як засвідчила експертиза газової служби, внаслідок різкої зміни температур корпус балона розгерметизувався. Газ, який потрапив до відкритого вогню грубки, спричинив вибух, внаслідок якого в житловому будинку було знесено дві зовнішні стіни, внутрішні перегородки та частково стелю. Загорілося майно. Але головне - постраждало четверо мешканців будинку, які з опіками різного ступеня були доставлені автомобілем "швидкої допомоги” в районну лікарню. Через два дні 86-річна господиня від отриманих опіків померла. Ось так внаслідок халатності люди гинуть, травмуються та залишаються без даху над головою. Не важко очистити димохід від сажі, оглянути горище, перевірити стан димохода та лежаків, якщо з’явилися тріщини - замастити їх глиною та побілити. Ні в якому разі не потрібно на горищі складувати грубі корми. Адже від маленької іскри може статися велика біда, що призведе до знищення майна, а то й до загибелі людей. Не зберігайте і не сушіть на печах, біля грубок дрова й інші предмети, не розпалюйте грубки легкозаймистими рідинами, не залишайте малолітніх дітей наглядати за грубками. Пам’ятайте стару і відому істину, що пожежа - це наслідок людської безпечності, її краще попередити, аніж потім гасити. Та якщо лихо все таки трапиться, негайно викликайте оперативно-рятувальну службу за телефоном 101
В районній організації ветеранів назбиралось чимало невирішених проблем. Більшість з них пов’язана, в першу чергу, з відсутністю коштів. Хоча, слід зауважити, в нинішньому році районна рада та райдержадміністрація істотно збільшили фінансову підтримку районної ветеранської організації в порівнянні з попередніми роками. Чимало питань ми вирішуємо за рахунок співпраці і підтримки підприємницьких структур, громадських організацій і благодійників. В період передплатної кампанії президія районної ради ветеранів звернулася до приватних підприємців з проханням про виділення коштів на передплату окремим ветеранам газети «Ветеран України». Охоче відгукнулись на наше прохання підприємці Шаховець Сергій Миколайович, Горкун Олег Павлович та шанований в районі меценат Ющинський Юрій Віталійович. В результаті понад 70 ветеранів отримують в цьому році газету «Ветеран України». Президія районної ради ветеранів щиро дякує Вам за розуміння і підтримку. Нехай добро, яке творите, повертається до Вас сторицею. Степан ПІЦИКЕВИЧ, відповідальний секретар районної організації ветеранів.
про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку постановляю: Присвоїти почесне звання «Мати-героїня»: Власюк Валентині Василівні - матері п’яти дітей, м. Андрушівка, Кирилюк Валентині Юхимівні - матері шести дітей, с. Яроповичі, Коваль Надії Іванівні - матері п’яти дітей, с. Нехворощ, Крушинській Ользі Євгенівні - матері п’яти дітей, с. Волиця, Лівандовській Тетяні Іполитівні - матері п’яти дітей, с. Гальчин, Міхно Ользі Володимирівні - матері шести дітей, смт.Червоне, Лук’янчук Анастасії Петрівні - матері шести дітей, с. Мала П’ятигірка, Петренко Лідії Дмитрівні - матері шести дітей, с. Мала П’ятигірка, Радько Петрі Степанівні - матері шести дітей, смт. Червоне, Сазановій Лідії Григорівні - матері шести дітей, с. Яроповичі, Саковській Надії Мефодіївні - матері восьми дітей, смт. Червоне, Смоліч Любові Анатоліївні - матері восьми дітей, с. Мостове, Стельмах Людмилі Степанівні - матері п’яти дітей, с. Мала П’ятигірка.
Кожна людина має своє місце народження - батьківщину. Про неї вона пам’ятає все життя. Де б ми не були, де б не жили - спогади про рідний край, милий розуму і серцю, завжди будуть з нами. А ще - віра в людей, у їх чесність і щирість, у їх доброту.
3 лютого відбулася дев’ята сесія районної ради шостого скликання, в роботі якої взяли участь депутати районної ради, голова, заступники голови, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, міський, селищний, сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій району.
Тридцять першого січня в районній прокуратурі відбулася міжвідомча нарада керівників контролюючих органів, на якій йшла мова про стан погашення заборгованості по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду, єдиного внеску, а також про стан сплати заборгованості обов’язкових платежів до бюджету. В ній взяли участь: прокурор Андрушівського району Ю. О. Козлов, помічник прокурора В. П. Гончарук, перший заступник голови райдержадміністрації О. А. Борисов, голова комісії з проведення реорганізації ДПІ в Андрушівському районі О. В. Горбачов, завідувач юридичним сектором ДПІ в Андрушівському районі О. А. Заболоцький, в. о. начальника відділу державної виконавчої служби районного управління юстиції. П. В. Солопій та начальник управління Пенсійного фонду України в Андрушівському районі О. П. Онищук.
З приходом зими наше місто стало чистішим, охайнішим, бо прикрила його снігова ковдра. Природа ніби сама намагається виконати за нас те, що повинні зробити всі ми: НЕ СМІТИТИ! За підрахунками, на кожного жителя міста припадає 1,46 м3 відходів за рік, а на все населення Андрушівки - 13300 м3. Приватне підприємство «Андрушівка», яке займається вивезенням сміття, за 2011 рік вивезло від населення 1300 м.3 відходів. Отже, на утилізацію відправляємо в 10 разів менше, ніж маємо. Куди ж дівається решта сміття? Саме його горе-господарі вивозять і виносять на узбіччя доріг, на береги водойм, в ліс, лісопосадки, на дитячі та спортивні майданчики, навіть на кладовища! Хочу нагадати, що для повного розкладу пластикової пляшки потрібно 500 років, поліетиленового пакету - 200, консервної банки - 50, скла -100, паперу - З роки. За добу ми вдихаємо близько 24 кг. повітря зі спорами грибків, котрі утворюються з органічних відходів, та викликають алергію, астму, лихоманку та захворювання легень. Уявіть собі міський ринок наприкінці дня. Торгівля зкінчилася, продавці зібрали речі й пішли, залишивши після себе купи сміття. Через територію ринку ішли хлопчик та його мама. Вона щойно купила малому морозиво. Він зняв обгортку і кинув її на землю. - Будь ласка, підніми, - сказала мати - Але чому?! - хлопчик показав на вкриту кількасантиметровим шаром бруду землю. - Нашого сміття тут не буде! - відповіла матуся. Одним із шляхів боротьби зі стихійними сміттєзвалищами та покращенням екологічної ситуації в місті є укладання договорів на вивезення сміття. Рішенням виконкому Андрушівської міської ради від 20.01.2012 р. з 1.04. 2012 року послуги з вивезення та утилізації твердих побутових відходів буде надавати комунальне підприємство Андрушівської міської ради «Комсервіс». З ним і повинні укласти угоди всі власники домоволодінь, квартир, керівники підприємств, установ, організацій міста. Згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил благоустрою території населеного пункту - організацію стихійних сміттєзвалищ, смітників, на винних громадян накладається штраф у розмірі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1760 грн. Ми живемо у непростий час. На вирішення назрілих проблем часто не вистачає коштів. Але не треба багато затрат для того, щоб підтримувати порядок у своєму дворі, на присадибній ділянці, на вулиці, у сквері, в лісі, на березі річки, узбіччях доріг. У нас немає морального права забруднювати, нівечити землю, яку ми не взяли у спадок, а позичили у нащадків.
Нещодавно редакція одержала лист від жителя м. Андрушівки Дергая А. Б., де йшла мова про бродячих собак. Автор стурбований тим, що на вулицях міста гуляють їх цілі зграї. От що він пише: Бездомні собаки часто бувають голодні, вони не реагують на слова заборони, а прагнуть за будь-яку ціну заволодіти ласим куском хліба, який дорослі чи діти несуть з магазину додому. Останнім часом в газетах та на екранах телевізорів журналісти розповідають про трагічні випадки, коли собаки кусають, а то й загризають на смерть людей. У таких випадках господарі несуть покарання у вигляді штрафів, сума яких є досить незначною. А от укуси заживають дуже довго та й нервовий стрес залишає слід на все життя. Прикро, але окремі господарі чотириногих друзів часто ведуть себе цинічно, не звертають уваги на зауваження постраждалих. Дивує й те, що органи місцевого самоврядування не завжди реагують на звернення громадян, не керуються в своїй роботі Кодексом законів України про адмінпорушення. Тобто не діють в межах чинного законодавства. Щоденно, йдучи на роботу, спостерігаю, як бездомні собаки підбігають до дітей-школярів, обнюхують їх, а потім супроводжують всю дорогу. Відігнати такого настирливого «друга» від дитини дуже важко. Він починає гавкати, кидається кусатися. Як же бути далі? Пропоную органам місцевого самоврядування спільно із службою держветмедицини виробити найефективніший план дій, який сприяв би захисту дорослих і дітей від непередбачуваної поведінки бродячих собак. Переконаний, що порушена мною проблема турбує багатьох жителів району. За інформацією депутата районної ради Олексюка Ю. А. проблема бездомних собак турбує і жителів с. Міньківці, про що вони говорили на останній сесії сільської ради. Сподіваємося, що працівники органів місцевого самоврядування на місцях з усією відповідальність поставляться до проблеми, про яку йде мова в листі Дергая А. Б., і віднайдуть можливість її вирішити.